در این مقاله می خواهیم کیف پول های وب مانی و پرفکت مانی را با هم مقایسه کنیم، تا بهتر بدانید از کدام یک باید استفاده کرد. پرفکت مانی و وب مانی از بهترین و محبوب ترین کیف پول های اینترنتی در ایران هستند، زیرا برای کاربران ایرانی در دسترس بوده و آن ها را تحریم نکرده اند. عملکرد این دو کیف پول همانند ویزا کارت و مستر کارت است، که از شباهت های مهم میان این دو کیف پول محسوب می شود. با توجه به این که هر دوی آن ها کیف پول هستند و شباهت های زیادی با یک دیگر دارند، اما با هم متفاوت اند که در ادامه با تفاوت های میان آن ها بهتر آشنا می شوید.

جهت ورود به سامانه خرید و فروش پرفکت مانی کلیک کنید

بیشتر بخوانید: پرفکت مانی چیست؟

آشنایی با وب مانی و پرفکت مانی

پرفکت مانی (Perfect money) سیستم پرداخت آنلاین مالی است، که امکان انجام تراکنش های مالی را در کم ترین زمان و بدون هیچ نیازی به کارت اعتباری یا حساب بانکی را ایجاد می کند. پرفکت مانی مثل سایر ارزهای رسمی و متداول کشورهای مختلف مانند دلار و یورو نبوده و تنها به شکل الکترونیکی و دیجیتالی قابل استفاده است و مثل وب مانی و بیت کوین کریپتوکارنسی محسوب می شود.

 بیشتر بخوانید: پرفکت مانی و کاربرد های آن

وب ماني (web money) سیستم پرداخت آنلاین بوده و سریع تر است، که امکان انجام تراکنش های مالی را در کم ترین زمان و بدون نیاز به حساب بانکی یا کارت اعتباری ایجاد می کند. این تراکنش ها در امنیت کامل، غیر قابل شناسایی و بازگشت هستند. اکنون وب مانی بیش از 29 میلیون کاربر در تمام دنیا دارد و با کسب استانداردهای اتحادیه اروپا برای انجام فعالیت های خود و کاربران اروپایی آن افزایش یافته است.

تفاوت های پرفکت مانی و وب مانی

همان طور که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره کردیم، پرفکت مانی و وب مانی با وجود شباهت هایی که از نظر کارکرد به هم دارند، اما در مواردی مانند انوع حساب و کارمزد و ... با هم متفاوت اند. در ادامه به مهم ترین تفاوت ها میان این دو می پردازیم.

تفاوت های پرفکت مانی و وب مانی

تفاوت در نرخ کارمزد ها

انجام تراکنش در بسترهایی مانند پی پال، وب مانی و پرفکت مانی دارای کارمزدی است که باید آن را بپردازید. نرخ کارمزد از مهم ترین تفاوت ها میان کیف پول های الکترونیکی است. نرخ کارمزد در هر کیف پولی متفاوت بوده و کارمزدی که پرفکت مانی برای انجام تراکنش از حساب کاربران کسر می کند، 0.5 درصد و این مبلغ برای وب مانی 0.8 درصد است. بنابراین کاربرانی که نمی خواهند کارمزد زیادی پرداخت کنند، مسلما کیف پول پرفکت مانی را برای انجام تراکنش های خود انتخاب می کنند.

اعتبار و مقبولیت در دنیا

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، اعتبار و میزان مقبولیت این کیف پول ها است. کیف پولی که توسط سایت های خارجی پشتیبانی شده و مورد استفاده قرار گیرد، انتخابی مناسب برای شما خواهد بود. زمانی که پرفکت مانی و  وب مانی را از نظر اعتبار با یکدیگر مقایسه می کنیم، متوجه می شویم که این دو رقابت نزدیکی با هم دارند. وب مانی در سال های اخیر، شعبه ای جدید در انگلیس احداث کرده که باعث افزایش اعتبار و محبوبیت آن شده است. همچنین وب مانی ارزهای بیشتری را پشتیبانی می کند، که با این امکان می توان فعالیت بیشتری در سایت های مختلف انجام داد.

از نظر کارکرد باید گفت، کار با پرفکت مانی در مقایسه با وب مانی بسیار آسان تر بوده، و گزارشات زیادی از کاربران با مفهوم سختی کار و تراکنش های جهانی با وب مانی ارسال شده است.

پشتیبانی از کیف پول های متعدد

یکی دیگر از تفاوت هایی که می توانیم به آن اشاره کنیم، در پشتیبانی از کیف پول های مختلف است. پرفکت مانی تنها از سه نوع کیف پول پشتیبانی کرده، اما وب مانی افزون بر طلا و یورو از روبل و دانگ و... نیز پشتیبانی می کند. بنابراین افرادی که به دنبال کیف پولی هستند که از تعداد ارز های بیشتری پشتیبانی کند، وب مانی گزینه ای خوبی است. اما اگر تنها با ارزهایی مثل دلار و یورو کار می کنید می توانید از پرفکت مانی استفاده کنید.

سرعت در انتقال ارز

از نظر سرعت انجام تراکنش ها، هر دو سرویس عملکردی مشابه به هم دارند. انتقال ارز در هر دو به شکل فوری انجام شده و برای انجام تراکنش به 2 الی 3 روز کاری نیاز خواهید داشت. پس اگر سرعت انتقال ارز برای شما اهمیت دارد، باید گفت در این موضوع تفاوت چندانی بین پرفکت مانی و وب مانی وجود ندارد.

نحوه شارژ حساب

یکی دیگر از تفاوت های مهمی که برای کاربران اهمیت بیشتری دارد، نحوه شارز حساب است. در واقع ما برای شارژ حساب پرفکت مانی خود می توانیم از روش های ووچر پرفکت مانی، کارت های اعتباری و یا صرافی های آنلاین استفاده کنید. شارژ حساب وب مانی با استفاده از پیمر صورت می گیرد، که یک از حساب های ووچر است. همچنین برای صرافی های آنلاین و کارت های اعتباری، می توان از پیمر استفاده نمود.

 

جهت ورود به سامانه خرید و فروش پرفکت مانی کلیک کنید

بیشتر بخوانید: آنچه باید درباره پرفکت مانی بدانید

خلاصه مطالب

همان طور که متوجه شدید برای انتخاب بین پرفکت مانی و وب مانی، باید به نیاز کاری خود توجه کنید. در صورت داشتن حساب در هر یک از این کیف پول ها می تواید از امکاناتی مانند، دسترسی به سایت های بسیاری از سرویس ها و خدمات آنلاین داشته باشید. این دسترسی ها باعث می شود تا نقد پول برای شما آسان تر شود. با توجه به این موضوع که کشور ایران با تحریم های زیادی مواجه است، انتقال ارز با مشکلات زیادی رو به رو است. اما سیستم های وب مانی و پرفکت مانی در ایران تحریم نبوده و به کاربران خدمات ارائه می دهد.

با توجه به سابقه کمتری که پرفکت مانی نسبت به وب مانی دارد، اما کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. دریافت کارمزد کم تر و پشتیبانی از تعداد ارزهای بیشتر، از دلایل مهمی است که کاربران پرفکت مانی را به وب مانی ترجیح می دهند.