در این مقاله شما با پرفکت مانی مزایا و کاربرد های آن آشنا خواهید شد. پرفکت مانی یک سیستم پرداخت جهانی است که از طریق آن می توان مبالغ دلخواه خود را به سایر نقاط جهان منتقل کرد. سیستم پرفکت مانی مانند سایر پلت فرم های ارزی، (پی پال، ویزا کارت و مستر) مشکل تحریم شدن برای کاربران ایرانی را ندارد. می توان گفت پرفکت مانی، از سرویس های قدرتمند در زمینه ارز های دیجیتال محسوب می شود.

شما به راحتی می توانید در بستر اینترنت و از طریق این سرویس از وب سایت های خارجی کالا و خدمات مورد نیاز خود را خریداری کنید. برای مثال شما می خواهید از یک سایت خارجی یک تابلو نقاشی خریداری کنید، در صورت پشتیبانی سایت مورد نظر از پرفکت مانی می توانید به آسانی با کارت بانکی و ریال پرفکت مانی تهیه کرده و با استفاده از آن کالای مورد نظر خود را خریداری کنید.

همان طور که در بالا هم گفته شد پرفکت مانی یک سیستم پرداخت جهانی است که دفتر رسمی آن در کشور پاناما واقع شده است. پرداخت، برداشت، ارسال و دریافت پول از خدماتی است که سیستم پرفکت مانی ارائه می دهد. در واقع می توان گفت پرفکت مانی نوعی کیف پول دیجیتالی است که امکاناتی مانند تبدیل ارز های مختلف به ارز های دیجیتال، ذخیره پول، پرداخت پول در سایت های خارجی پذیرنده پرفکت مانی را در اختیار کاربران قرار می دهد. پس از ایجاد حساب کاربری در سایت پرفکت مانی perfectmoney از طریق خرید مقدار مشخصی پرفکت مانی، می توان حساب کاربری خود را شارژ کرده و اقدام به خرید کالا و خدمات و یا ارز های دیجیتال مانند بیت کوین و ... کرد.

 بیشتر بخوانید: آموزش تصویری ایجاد حساب و خرید و فروش پرفکت مانی

ووچر پرفکت مانی

اگر بخواهیم ووچر پرفکت مانی را به شکل ساده تعریف کنیم، می توان گفت ووچر پرفکت مانی مانند کارت هدیه و یا کارت شارژ است. ووچر همانند یک کارت شارژ از چند کد ساخته شده و یک کارت فیزیکی نیست.هر ووچر از یک شماره 10 رقمی و یک کد فعال سازی 16 رقمی ساخته شده است. کاربران می توانند بدون ایجاد حساب کاربری، از ووچر و خدمات آن استفاده کنند، که یکی از امکانات پرفکت مانی به شمار می رود. همچنین می توان با مراجعه به سایت های معتبری مانند perfectfa.com ووچر تهیه کرده و با وارد نمودن کد های آن خدمات و کالا های مورد نیاز خود را خریداری کرد. در صورتی که اعتبار شما تمام شد، می توانید با استفاده از ووچر اقدام به شارژ حساب پرفکت مانی خود نمایید.

پرفکت مانی چیست

 بیشتر بخوانید: ووچر پرفکت مانی چیست و چه کاربرد ها و مزیت هایی دارد؟

کاربرد های پرفکت مانی

پرفکت مانی امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا به آسانی بتوانند تراکنش های آنلاین خود را انجام دهند. این امکانات عبارتند از:

 • امکان انتقال، ذخیره و دریافت ارز های متفاوت به صورت آنلاین.
 • امکان خرید کالا و یا خدمات از سایت های داخلی و یا خارجی از طریق پرفکت مانی، در صورت پشتیبانی سایت مورد نظر.
 • تبدیل پرفکت مانی به سایر ارز های سیستم های مالی.
 • امکان خرید پرفکت مانی توسط سیستم پی پال (paypal).
 • خرید ارز های دیجیتال و تبدیل آن ها به سایر ارزها.
 • دریافت سود سالیانه و ذخیره دارایی ها در امنیت کامل در کیف پول و حساب های الکترونیکی.
 • امکان دریافت وام از سیستم پرفکت مانی.
 • دریافت درآمد از شرکت در یک برنامه مشارکتی.

مزایای پرفکت مانی

حال می خواهیم به برخی از مزایای این سیستم پرداختی بپردازیم:

1. امنیت پرفکت مانی

پرفکت مانی از امنیت بالایی برخوردار است، و از روش شناسایی آی پی امنیت خود را حفظ می کند. برای مثال در صورت تغییر آی پی، باید توسط ایمیل تایید شود تا کاربر بتواند به حساب کاربری خود وارد شود.  برای امنیت بیشتر می توانید در قسمت امنیت حساب Security Center گزینه های امنیتی بیشتر مانند تایید پیامکی را فعال نمایید.

یکی دیگر از گزینه های امنیتی  Code Cardاست که می توان از آن استفاده کرد. این روش به این صورت است که سیستم برای شما عکسی حاوی چند کد ارسال می کند، که در هر تراکنش باید یکی از آن ها را وارد کنید. در صورت گم کردن این کد ها امکان ورود به حساب کاربری خود را نخواهید داشت زیرا این کد ها فقط یک بار برای شما ارسال خواهند شد. بنابر این بهتر است کد ها را در چند جای  امن و متفاوت یادداشت کنید تا دچار مشکل نشوید.

2. تحریم نبودن ایرانی ها

یکی از مهم ترین مزیت هایی که پرفکت مانی دارد تحریم نبودن و دسترسی آن برای کاربران ایرانی و سایر کاربران کشور های تحریم شده است. پرفکت مانی تحت کنترل هیچ سازمان، کشور و یا ارگانی نبوده و از قوانین آمریکا نیز پیروی نمی کند به همین دلیل هیچ گونه تحریمی را برای کاربران خود قرار نداده است و کاربران با محدودیتی رو به رو نخواهند بود. کاربران می توانند به آسانی در پرفکت مانی حساب کاربری ایجاد کنند. همچنین می توانید با تهیه پرفکت مانی از صرافی های آنلاین، از سایت هایی که پرفکت مانی را تایید می کنند کالا و خدمات مورد نظر خود را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: تبدیل ووچر پرفکت مانی به ریال

خرید بیت کوین با استفاده از پرفکت مانی

همان طور که گفته شد با استفاده از پرفکت مانی می توان کالا و خدمات خریداری کرد. یکی دیگر از امکانات پرفکت مانی خرید بیت کوین و رمز ارز ها است. برای خرید بیت کوین یا ارز های دیجیتال دیگر، پس از خرید پرفکت مانی و ارسال به سایت های فروشنده ارز دیجیتال می توانید ارز های دیجیتال خود را خریداری کنید.

چند نمونه از وب سایت ها و صرافی هایی که در خرید بیت کوین از پرفکت مانی پشتیبانی می کنند عبارتند از:

 • Com
 • Me
 • یوبیت (Yobit)
 • P2PChange
 • لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins)

نکته: حتما قبل از خرید از تحریم نبودن وب سایت های بالا اطمینان حاصل کنید. خرید بیت کوین از طریق پرفکت مانی هزینه ی بالاتری نسبت به سایر روش ها دارد، بنابر این پیش از این که بیت کوین را از طریق پرفکت مانی خریداری کنید، محاسبات لازم را انجام دهید تا دچار زیان های مالی نشوید.