آیا با پرفکت مانی آشنایی دارید؟ آیا می دانید کارکرد آن به چه صورت است؟ پرفکت مانی یک سیستم ارائه دهنده خدمات مالی آنلاین است که به کاربران این امکان را می دهد که پرداخت های سریع داشته و از طریق اینترنت بتوانند به سراسر دنیا پول انتقال داده و کالا و خدمات مورد نیاز خود را خریداری کنند. برای این که بهتر با مفهوم پرفکت مانی آشنا شوید، روی لینک زیر کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: پرفکت مانی چیست؟

حساب احراز هویت شده با حساب احراز هویت نشده چه تفاوتی دارد؟

ساخت حساب کاربری در پرفکت مانی امری آسان و فاقد پیچیدگی است. بعد از ایجاد حساب کاربری به عنوان کاربر فعال می توانید فعالیت خود را در پرفکت مانی انجام دهید. البته برای استفاده از خدمات پرفکت مانی الزامی برای ایجاد حساب کاربری در پرفکت مانی نیست و حتی بدون ایجاد حساب کاربری هم می توانید از امکانات پرفکت مانی بهره مند شوید.

یکی از تفاوت هایی که حساب احراز هویت شده دارد، در میزان کارمزی است که دریافت می کند. کاربرانی که احراز هویت کرده باشند برای انجام تراکنش ها کارمز 0.5 درصدی و کاربران فاقد احراز هویت کارمز 2 درصدی باید پرداخت کنند. همچنین با احراز هویت، می توان از سایر امکانات پرفکت مانی برخوردار شد. البته برخی از این امکانات برای کاربران ایرانی در دسترسی نمی باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش افتتاح حساب پرفکت مانی 

انواع حساب پرفکت مانی

سیستم پرفکت مانی، دارای دو حساب شخصی (personal) و حساب کاری (business) است. حساب های شخصی مختص به فرد حقیقی و حساب های کاری مختص به فرد حقوقی، شرکت یا نهاد می شود. کاربران دارای حساب کاری یا بیزینسی می توانند از آن برای تجارت خود بهره ببرند، زیرا این نوع حساب مخصوص شرکت ها و نهاد ها و تجارت های الکترونیک است. امکان انجام چندین پرداخت در کسری از ثانیه، از ویژگی های حساب کاری می باشد. هر کاربر پرفکت مانی پس از ایجاد حساب خود، دارای یکی از سه حالت زیر می باشد.

معمولی (Normal)

حساب کاربری نرمال مختص کاربرانی است که اخیرا حساب ایجاد کرده اند و برای استفاده از امکانات پرفکت مانی، محدودیتی نخواهند داشت.

ویژه (Premium)

حساب کاربری ویژه مختص به کاربران فعالی است که یک سال از ایجاد حسابشان گذشته، و دارای گردش مالی بالایی هستند. حساب ویژه از امتیازات بالایی برخوردار است. کاربرانی که می خواهند حساب معمولی خود را ارتقا دهند، باید درخواست ارتقای حساب خود را برای خدمات مشتریان ارسال کنند. همچنین کارمزد پرداختی در این حساب با حساب نرمال برابر است.

شراکتی (Partner)

این نوع حساب به صرافی ها و سیستم های پرداخت حساب اختصاص داده شده است. حساب پارتنر به شرکت هایی که فعالیت های خود را به وسیله اینترنت انجام می دهند کمک کرده تا پرداخت های بین شرکتی بهینه ای داشته باشند. دریافت کارمزد کم و داشتن سود سالیانه 5 درصد برای کم ترین موجودی از ویژگی های این نوع حساب پرفکت مانی است. بهتر است این نکته را نیز بدانید که این حساب برای انتقالات مالی تنها کارمزد 2 درصدی دریافت می کند.

آموزش تصویری احراز هویت پرفکت مانی

برای احراز هویت در پرفکت مانی به مدارک زیر نیاز دارید :

 • عکس کارت ملی یا پاسپورت و یا گواهی نامه رانندگی.
 • عکس از قبوض خدماتی مانند آب، برق و گاز و ... که به نام کاربر باشد.
 1. ابتدا وارد حساب پرفکت مانی خود شوید سپس روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.
 2. با ورود به این صفحه شما می توانید اطلاعات حساب کاربری خود را ویرایش کنید. همچنین باید آدرس روی قبض خدماتی را در قسمت آدرس درج کنید.
 3. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که پرفکت مانی به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند. بنابر این بهتر است در صورت فعال بودن زبان فارسی آن را در صفحه ی اصلی گوشه ی بالا سمت راست به زبان انگلیسی تبدیل کنید.

در صورت استفاده از کارت ملی یا گواهی نامه برای تایید حساب کاربری، وارد کردن اطلاعات حساب به زبان فارسی الزامی می باشد. پس از اتمام فرم اطلاعات، برای تایید حساب خود به قسمت Account Verification مراجعه کرده و روی گزینه Verification management کلیک کنید.

سه مرحله وجود دارد که باید برای تایید حساب کاربری خود آن ها را به طور کامل به انجام برسانید. در ادامه به طور کامل این مراحل را توضیح خواهیم داد.

 1. تایید نام
  در این قسمت برای تایید نامتان تنها باید تصویر اسکن شده از کارت ملی، گواهی نامه و یا گذرنامه خود را بارگذاری نمایید. در صورتی که نتوانستید از عکس ها فایل اسکن تهیه کنید، می توانید با استفاده از تلفن همراه خود از آن عکس بگیرید. مشخصات عکسی که تهیه می کنید باید به صورت زیر باشد :
 • عکس انتخابی شما باید دارای پس زمینه سفید باشد.
 • عکس شما باید با فرمت jpg ذخیره شده باشد.
  پس از گذشت زمانی، پرفکت مانی مدارک ارسال شده را برسی کرده و در صورت یکسان بودن، اطلاعات حساب کاربری شما را تایید شده می داند.
  پیش از این که بخواهید مراحل احراز هویت را انجام دهید، می توانید در صورت هم خوانی نداشتن نامتان با اطلاعات پروفایل، آن را در قسمت ویرایش اطلاعات اصلاح کنید.
  3 تا 5 روز زمان نیاز است تا هویت شما تایید شود. دلیل طولانی شدن زمان آن، دستی بودن مراحل کنترل و اعتبار سنجی است.
  اکثرا پرفکت مانی اطلاعات ارسالی شما را تطابق داده و تایید می کند، اما گاهی ممکن است بخواهد تا شما اطلاعات خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و ارسال کنید. در این صورت شما می توانید با استفاده از فتوشاپ نسخه ای که ترجمه کرده اید را برای پرفکت مانی ارسال کنید.
 1. تایید آدرس
  برای تایید آدرس وارد شده شما باید عکس اسکن شده از جدید ترین قبض خدماتی (مانند: تلفن، آب، برق، گاز) صادر شده به نام خودتان را در محل مربوطه بارگذاری کنید.
  نکته: در صورتی که قبضی با نام شما صادر نمی شود، می توانید از قبض موبایلتان استفاده کنید. برای بارگذاری مدارک خود سعی کنید از مدارک جعلی استفاده نکنید، در صورتی که تیم پرفکت مانی متوجه این موضوع شود حسابتان را مسدود خواهد کرد.
 1. تایید تلفن
  تایید شماره تلفن، آخرین مرحله برای احراز هویت است. برای تایید شماره تلفن، پرفکت مانی با شما تماس می گیرد و به طور خودکار کدی برای شما خوانده می شود که باید آن را در بخش شماره تلفن وارد کنید. Verified وضعیتی است که در صورت صحیح وارد شدن کد مورد نظر شکل می گیرد.
  در احراز هویت پرفکت مانی سعی کنید مدارک خود را به طور کامل و بدون هیچ ایرادی آماده کرده و ارسال کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید درباره پرفکت مانی بدانید.

خلاصه مطالب

وریفای حساب کاربری پرفکت مانی این امکان را به شما می دهد تا برای تراکنش هایتان کارمزد کمتری پرداخت کنید. برای بهره مندی از این امکان حساب کاربری پرفکت مانی خود را طبق روش های گفته شده در این مقاله، احراز هویت کنید.