ابتدا بیایید با مفهوم پرفکت مانی و کارکرد آن آشنا شویم. Perfect Money یک سیستم پرداخت الکترونیکی برای پرداخت های غیر نقدی است. پرفکت مانی این امکان را به شما می دهد تا به صورت جهانی به تمام دنیا ارز انتقال داده و سود های حاصل از ارزها را دریافت کنید.

 بیشتر بخوانید: پرفکت مانی و کاربرد های آن

ایجاد حساب کاربری پرفکت مانی

برای ساخت یک حساب کاربری پرفکت مانی، ابتدا باید وارد سایت Perfectmoney.is شده و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. اکنون فرمی برایتان نشان داده می شود که باید مشخصات و اطلاعات خود را به طور کامل در آن وارد کنید. در صورت درستی اطلاعات وارد شده، پیام خوش آمد گویی دریافت کرده که در آن گفته شده Member ID یا همان کد عضویت به ایمیل شما ارسال شده است. این کد را در جایی یادداشت کرده و فراموش نکنید، زیرا برای هر بار ورود به پرفکت مانی به آن نیاز خواهید داشت.

شماره حساب پرفکت مانی

در این قسمت با شماره حساب پرفکت مانی آشنا می شوید. با استفاده از شماره حساب پرفکت مانی می توانید پول دریافت، و یا انتقال دهید. پس از ساخت حساب کاربری در پرفکت مانی، برای دسترسی به حساب های خود می توانید وارد پنل کاربری شوید. شماره حساب شما در اولین صفحه پنل کاربری قرار گرفته است که می توانید آن را کپی کرده و برای صرافی مورد نظر خود بفرستید تا واریزی ها را برای شما انجام دهند. برای تغییر گذروازه و یا مشخصات خود، باید وارد قسمت تنظیمات حساب کاربری شده اقدامات لازم را انجام دهید.

از سه روش می توانید امنیت حساب کاربری پرفکت مانی خود را فراهم کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • بررسی هویت کاربر: زمانی که شما با یک IP دیگر وارد حساب کاربری خود شوید، سیستم به طور خودکار تشخیص داده و ایمیلی برای شما ارسال می کند که حاوی کد جدیدی است و باید آن را در سیستم وارد کنید.
  • ارسال SMS: با فعال سازی این گزینه، کدی به شماره تماسی که وارد کرده اید ارسال می شود که باید در زمان ورود به حساب کاربری آن را وارد کنید.
  • کد کارت: با فعال سازی این مورد، فهرستی از اعداد 7 رقمی در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت که برای برداشت و یا ارسال پول باید یکی از اعداد را وارد کند.

بیشتر بخوانید: پرفکت مانی چیست؟

 خرید و شارژ حساب پرفکت مانی

برای شارژ اکانت پرفکت مانی برای کاربران ایرانی ساده ترین و بهترین راه، رجوع به سایت های فروشنده پرفکت مانی است. برای شارژ حساب پرفکت مانی می توانید به وب سایت های ایرانی فروشنده پرفکت مانی مراجعه کرده و با استفاده از ریال و یا کارت بانکی، حساب پرفکت مانی خود را شارژ کنید. با یک جستجو ساده می توانید وب سایت های معتمد برای خرید پرفکت مانی را پیدا کنید. اگر به دنبال خرید دلار پرفکت مانی هستید می توانید آن را از وب سایت های ایرانی تهیه کنید و در صورت نیاز به یورو به سایت های خارجی برای خرید مراجعه کنید.

برای خرید پرفکت مانی از طریق صرافی های ایرانی، باید حتما احراز هویت انجام دهید. برای این کار باید مدارک مورد نیاز برای احراز هویت را آماده کرده و برای سایت مورد نظر ارسال کنید. همچنین برای خرید شما باید شماره حساب پرفکت مانی خودتان را در دسترس صرافی قرار دهید.

 به این نکته توجه کنید: کاربران در صورت نیاز به ووچر پرفکت مانی، دیگر نیازی به ایجاد حساب و شماره حساب پرفکت مانی ندارند.  با مراجعه به سایت های فروشنده پرفکت مانی (perfectfa.com) پس از احراز هویت، می توانند اقدام به خرید یا فروش پرفکت مانی کنند.

فروش پرفکت مانی

فروش پرفکت مانی، همانند خرید آن است. برای فروش پرفکت مانی هم، باید به دنبال سایت های معتبر بوده و پس از گذراندن مراحل ثبت نام، با ارسال پرفکت مانی های خود مبلغ ریالی را در کارت بانکی خود اخذ کنید.

احراز هویت در سایت رسمی پرفکت مانی

تفاوت اکانت احراز هویت شده با اکانت احراز هویت نشده، در میزان کارمزدی است که دریافت می کنند. احراز هویت در سایت پرفکت مانی الزامی نبوده، اما در صورت احراز هویت نکردن باید به ازای هر تراکنش کارمزد 2 درصدی پرداخت کنید. اما در صورتی که حساب شما احراز هویت شده باشد مبلغ کارمزد به 0.5 درصد کاهش می یابد.

 بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام و تصویری احراز هویت یا وریفای حساب کاربری