هنگامی‌ که صحبت از پرداخت‌های خارجی یا خرید از سایت‌های بین‌المللی به میان می‌آید، انتخاب مناسب‌ترین و بهترین روش پرداخت به‌ عنوان یک چالش تلقی می‌شود. روش‌های گوناگون و متنوعی وجود دارند که می‌توانند در زمینه خرید محصولات به علاقه‌مندان کمک کنند اما یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای ایرانیان، استفاده از ووچر پرفکت مانی می‌باشد. ووچر‌های پرفکت مانی با حساب اصلی پرفکت مانی تفاوت‌های زیادی دارند. اگر شما نیز می‌خواهید از این خدمات بهره ببرید باید حتماً قبل ‌از شروع استفاده از آن‌ها، در رابطه با تفاوت ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی بدانید. هنگامی ‌که شما از این تفاوت‌ها آگاه شوید، می‌توانید عاقلانه تر تصمیم بگیرید. برای مثال با شناخت ویژگی‌های هر کدام، تشخیص می‌دهید که در هر شرایطی، استفاده از کدام خدمت برای شما مناسب‌تر و عاقلانه‌تر است.

 

پرفکت مانی چیست؟

قبل‌ از بررسی تفاوت‌های ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی شما باید در رابطه با ماهیت هر کدام بیشتر بدانید. در این شرایط می‌توانید راحت‌تر تفاوت‌هایشان را تشخیص دهید. پرفکت مانی نوعی سیستم مالی است که به‌ عنوان یک واسطه عمل می‌کند و می‌تواند به شما کمک کند تا نیازهای خودتان را برطرف سازید. برخلاف سایر بازارهای مالی، سیستم پرفکت مانی ایران را تحریم نکرده و شما می‌توانید به ‌راحتی به خرید و فروش پرفکت مانی بپردازید یا از طریق ووچر پرفکت مانی نیازهای خودتان را برطرف کنید. بسیاری از بازارهای جهانی پرفکت مانی را به عنوان نوعی ارز معتبر می‌دانند و همین موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا به‌ راحتی در این بازارها حرفی برای گفتن داشته باشید و از خدماتی که ارائه می‌شود نهایت استفاده را ببرید. 

 

ووچر پرفکت مانی چیست؟

بعد از صحبت در رابطه با ماهیت پرفکت مانی، اجازه دهید برای شما بگوییم که ووچر پرفکت مانی چیست و چگونه با خرید ووچر پرفکت مانی شما می‌توانید در بازارهای بین‌المللی فعالیت کنید. ووچر‌ها در واقع نوعی کارت هدیه یا کارت اعتباری از حساب اصلی پرفکت مانی می‌باشند که معمولاً برای خرید از سایت‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، ووچر را به هر اندازه که می‌خواهید شارژ کنید و از آن‌ها بهره ببرید. امکان هدیه دادن ووچر به افراد دیگر نیز وجود دارد. برای استفاده از ووچر‌ها نیازی نیست افراد حساب پرفکت مانی داشته باشند. هر کسی می‌تواند از ووچر‌ها بهره ببرد. دقیقاً همین فاکتور باعث شده تا خرید و فروش ووچر پرفکت مانی به یکی از پرطرف‌دارترین اقدامات مالی و بین‌المللی در سراسر جهان تبدیل شود.

 

بررسی تفاوت‌های ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی

 بعد از صحبت در رابطه با ماهیت ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی، حال اجازه دهید برای شما به ‌طور کامل در رابطه با تفاوت‌های این دو خدمت صحبت کنیم. با شناخت تفاوت‌های آن‌ها، شما می‌توانید انتخاب‌های عاقلانه‌تری داشته باشید و در بازار جهانی اصولی‌تر عمل کنید. اجازه دهید با یک دیگر این موارد را بررسی کنیم. 

 

امکان دسترسی ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی

شما میتوانید به خرید پرفکت مانی از پلتفرم‌های مبتنی بر نت بپردازید. همچنین امکان این را دارید که پرفکت مانی را حتی از طریق برنامه‌های روی تلفن همراه نیز تهیه کنید. اگر حساب پرفکت مانی داشته باشید، امکان شارژ ‌کردن حسابتان برای شما بسیار راحت خواهد بود‌.از سمت دیگر، اگر قصد خرید ووچر پرفکت مانی را داشته باشید، نیاز دارید تا به‌ دنبال معتبرترین فروشندگان و خدمات دهندگان بگردید و این موضوع ممکن است کمی زمانبر باشد. البته اگر بخواهید از حساب خود ووچر بگیرید، سختی چندانی وجود نخواهد داشت.

 

نیاز به درج اطلاعات متفاوت 

از دیگر تفاوت‌های بین ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی ما می‌توانیم نیاز به درج اطلاعات متفاوت اشاره کنیم. سیستم پرفکت مانی طوری طراحی ‌شده که هنگام ثبت‌نام، تمامی اطلاعات اشخاص را می‌گیرد. اما شما امکان این را دارید که ووچر پرفکت مانی را به ‌صورت ناشناس و بدون نیاز به درج اطلاعات خریداری کنید. اگر به‌ دنبال خصوصی نگه‌داشتن تراکنش‌های خودتان هستید، قاعدتا استفاده از ووچر پرفکت مانی انتخاب عاقلانه‌تری برای شما می‌باشد. علاوه ‌بر این موضوع، استفاده از ووچر این امکان را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل احراز هویت، وارد کردن اطلاعات شخصی و ... از این بستر نهایت استفاده را ببرید. دقت کنید که اگر می‌خواهید به ‌صورت اصولی‌تری روند معاملاتی خودتان پیش ببرید، استفاده از حساب اصلی پرفکت مانی برای شما انتخاب بهتری است.

 

سرعت انتقال ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به عنوان تفاوت ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی شناخته شود، سرعت انتقال می‌باشد. در مقایسه با ووچر پرفکت مانی، خود پرفکت مانی سرعت انتقال شگفت‌انگیزی دارد و می‌تواند به ‌صورت آنی و در سریع‌ترین زمان ممکن انتقال پیدا کند. البته این موضوع به این معنی نیست که ووچر سرعت پایینی دارد. در مقایسه با بسیاری از خدمات پولی و مالی در سراسر جهان، ووچر نیز از سرعت بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن به حساب کاربران بنشید. 

 

کارمزدهای مورد نیاز 

فاکتور و عامل دیگری که باعث شده ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی با یکدیگر متفاوت باشند، هزینه‌ها و کارمزدهایی است که برای ارائه خدمات از افراد دریافت می‌شود. معمولاً برای استفاده از خدماتی مانند تأمین مالی حساب، نقل‌ و انتقال پول، برداشت و ... کارمزدهایی دریافت می‌شود. کارمزد‌های دریافت شده با توجه به ویژگی‌های حساب و مقدار هزینه جابجا شده متفاوت هستند. زمانی‌ که شما به ‌صورت مستقیم از حساب پرفکت مانی خود خرید را انجام می‌دهید، کارمزدی شامل تراکنش شما نمی‌شود‌. اگر قصد داشته باشید که از طریق ووچر پرفکت مانی تراکنشی را انجام دهید، باید حدودا به اندازه‌ای 2 درصد کارمزد پرداخت کنید.

موارد استفاده از ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی

پرفکت مانی در سیستم‌های پرداخت جهانی به ‌عنوان یکی از پرطرفدار‌ترین خدمات ارائه ‌شده به مشتریان شناخته می‌شود. یعنی شما با خرید پرفکت مانی، می‌توانید آنلاین خرید کنید، مبادله ارزی داشته باشید، ارز دیجیتال بخرید و کارهای دیگری را انجام دهید. اما معمولاً ووچر پرفکت مانی طوری طراحی شده‌ است که به‌ صورت عمده برای انتقال پول مورد استفاده قرار می‌گیرد. مخصوصاً اگر افراد قصد داشته باشند تا به‌ صورت کاملاً ایمن و ناشناس روند انتقال پول را انجام دهند، از ووچر پرفکت مانی بهره می‌برند. 

 

قابلیت تغییر وجه 

حساب‌های پرفکت مانی درست مانند حساب‌های بانکی قابلیت واریز یا برداشت از حساب را به مشتریان می‌دهند و در این زمینه بسیار انعطاف‌پذیر هستند. از طرف دیگر، ووچر های پرفکت مانی اصلاً این ‌گونه نیستند. ووچرها تنها یک‌بار صادر می‌شوند و بعد از صادر شدن، امکان تغییر قیمت در آن‌ها وجود ندارد. تنها کاری که شما می‌توانید در این زمینه انجام دهید، فروش ووچر‌ها و تهیه انواع جدید آن‌هاست. در صورتی ‌که اعتبار ووچر شما تمام شده باشد، شما نمی‌توانید آن را شارژ کنید. در این شرایط تنها راه ‌حل شما، خرید ووچر جدید با اعتبار مورد نیازتان می‌باشد.

 

وجود برخی محدودیت‌ها برای ووچر پرفکت مانی

مورد دیگری که می‌تواند به ‌عنوان تفاوت ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی شناخته شود، وجود برخی محدودیت‌ها می‌باشد. اگر شما قصد داشته باشید با استفاده از ووچر پرفکت مانی خرید کنید، ممکن است که محدودیت‌های زیادی سر راه شما وجود داشته باشند. یکی از مهم‌ترین این محدودیت‌ها، مبلغ پول قابل انتقال است. معمولاً با توجه به نوع ووچر شما، نوع تراکنش، کشور مقصد و ... محدودیت‌ها تعیین می‌شوند و مشخص می‌شود که شما باید چگونه از خدمات ارائه ‌شده نهایت استفاده را ببرید. این نکته به معنی نیست که حساب‌های اصلی پرفکت مانی محدودیت ندارند. حساب‌های اصلی پرفکت مانی نیز درست با توجه به عوامل گفته‌ شده یعنی نوع حساب، کشور مقصد و همچنین میزان مبلغ انتخاب ‌شده محدودیت دارند. با این تفاوت که سطح این محدودیت‌ها در مقایسه با ووچر پرفکت مانی نسبتاً منعطف‌تر است و شما آزادی عمل بیشتری برای انجام اقدامات مورد نیازتان خواهید داشت.

 

میزان امنیت 

هردوی روش‌های پرداخت یعنی هم ووچر پرفکت مانی و هم حساب اصلی پرفکت مانی به اندازه‌ی کافی و قابل ‌قبول ایمن هستند. به واسطه رمزگذاری شدن ووچر پرفکت مانی، معمولاً ووچرها سطح امنیت بیشتری دارند. بازهم روی این نکته تأکید می‌کنیم که پررنگ بودن برخی ویژگی‌ها برای هر کدام از این موارد به معنی حذف آن ویژگی از مورد دیگر نیست‌. درست است که ووچر‌ها در مقایسه با سیستم اصلی پرفکت مانی ایمن تر هستند، اما خود سیستم پرفکت مانی نیز از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند به افراد کمک کند تا با کمترین میزان نگرانی تراکنش‌های خود را انجام دهند. 

 

مقبولیت در جهان 

فاکتور دیگری که می‌تواند به‌ عنوان تفاوت ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی شناخته شود، مقبولیت در جهان است. هر دوی این بسترها یعنی هم ووچر پرفکت مانی و هم پرفکت مانی نسبتاً در سراسر جهان شناخته‌ شده هستند و می‌توانند به ‌راحتی مورد استفاده قرار بگیرند. اما در مقایسه با ووچر‌، حساب پرفکت مانی محبوبیت بیشتری در سراسر جهان دارد و بازارهای بیشتری آن را قبول می‌کنند. پس در برخی موارد ممکن است که ووچر‌های شما توسط بازارها مالی تأیید نشوند و شما نتوانید از آن‌ها برای رسیدن به اهداف خود بهره ببرید.

 

جمع‌بندی 

در این مقاله شما به‌ طور کامل متوجه این موضوع شدید که تفاوت‌های ووچر پرفکت مانی با پرفکت مانی کدام‌ها می‌باشند و شما برای استفاده از چه خدماتی بهتر است که از کدام یک از این بسترها بهره ببرید. فرقی نمی‌کند که شما می‌خواهید از ووچر استفاده کنید یا به‌ دنبال افتتاح حساب اصلی پرفکت مانی هستید. در هر دو صورت، بهتر است که به یک خدمات دهنده معتبر مراجعه کنید. پرفکت فا یکی از باکیفیت ترین خدمات دهندگان در این زمینه می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا به بدون هیچ‌گونه مشکلی از خدمات مورد نیاز در زمینه پرفکت مانی، بهره ببرید.