پرفکت ‌مانی به ‌عنوان واسطه مالی در سراسر دنیا شناخته می‌شود که امکان ایجاد روابط معاملاتی در سراسر جهان را به علاقمندان می‌دهد. این بستر، بستری بر پایه پول الکترونیکی می‌باشد که می‌تواند به افراد زیادی در کل دنیا از جمله ایران کمک کند تا بدون نیاز به ‌دور زدن تحریم‌ها، معاملات خودشان را انجام دهند. به واسطه کاربردی بودن، خرید و فروش پرفکت ‌مانی به ‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین معاملات روزانه در سراسر جهان شناخته می‌شود. درست است که پرفکت ‌مانی به ‌عنوان یکی از واسطه‌های مالی پرطرف‌دار در سراسر جهان شناخته می‌شود، اما شما نباید این واسطه را با  ارزهای دیجیتال اشتباه بگیرید. تفاوت‌های فاحش و گوناگونی میان پرفکت ‌مانی  و ارزهای دیجیتال وجود دارد.

شناخت هر کدام از این تفاوت‌ها به شما کمک می‌کنند تا اقدامات عاقلانه را هنگام خرید یا فروش پرفکت ‌مانی به انجام برسانید. اگر به ‌دنبال کسب اطلاعات دقیق در رابطه با تفاوت پرفکت ‌مانی و ارزهای دیجیتال هستید و می‌خواید که بیشتر در این ‌رابطه بدانید، این مقاله را تا انتها بخوانید. در ادامه به‌ طور کامل برای شما بیان ‌شده که ماهیت اصلی هر کدام از این موارد چگونه است و این دو بستر مالی اینترنتی در سراسر جهان چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. 

 

بررسی ماهیت پرفکت ‌مانی و زیرمجموعه‌های آن مثل ووچر پرفکت ‌مانی

قبل ‌از صحبت در رابطه با تفاوت‌های پرفکت ‌مانی با ارزهای دیجیتال و کسب اطلاعات کاربردی برای خرید و فروش پرفکت ‌مانی، اجازه دهید برای شما در رابطه با ماهیت هر کدام از این مفاهیم صحبتی داشته باشید. پرفکت ‌مانی همان‌طور که پیش‌تر نیز به این نکته اشاره کردیم، به ‌عنوان یک ساز و کار مالی شناخته می‌شود.این بستر تقریباً نوعی صرافی مجازی است که به ‌عنوان واسطه میان خریداران و فروشندگان شناخته می‌شود. این واسطه مالی به‌ صورت کاملاً متمرکز کار می‌کند. تمامی اطلاعات افرادی که به خرید و فروش پرفکت ‌مانی میپردازند، در اختیار شرکت خاصی می‌باشد که این واسطه مالی را کنترل می‌کنند. در واقع هدف اصلی که باعث شد پرفکت ‌مانی تولید شود و روند خرید و فروش ووچر پرفکت ‌مانی به افراد در سراسر جهان کمک کند، انجام پرداخت‌ها به‌ صورت آنلاین و ایمن می‌باشد. در واقع این واسطه به افراد کمک می‌کند تا به ‌صورت بین‌المللی معاملات خودشان را انجام دهند و به نقل‌ و انتقال پول بپردازند. 

 

ماهیت ارزهای دیجیتال 

بعد از صحبت در رابطه با ماهیت پرفکت ‌مانی، اجازه دهید برای شما بگوییم که ماهیت ارزهای دیجیتال کدام‌ها می‌باشند. ارز دیجیتال برخلاف پرفکت ‌مانی کاملاً غیرمتمرکز است و هیچ ‌گونه سیستم یا بانکی آن را زیر نظر ندارد. در واقع اطلاعات افراد در ارزهای دیجیتال دست هیچ سازمان و نهادی نیستند و سیستم ارزهای دیجیتال بر اساس بلاک چین عمل می‌کنند. درست است که ارز‌های دیجیتال نیز ممکن است که به ‌عنوان یک ارز رایج برای خرید و فروش و معاملات مورد استفاده قرار بگیرند، اما بسیاری از افراد به ارزهای دیجیتال به‌ عنوان نوعی سرمایه ‌گذاری نگاه می‌کنند و سعی می‌کنند با خرید و فروش آن‌ها سرمایه خودشان را چند برابر کنند.

بررسی تفاوت‌های ووچر پرفکت ‌مانی با ارزهای دیجیتال

پیشتر برای شما گفتیم که ماهیت پرفکت ‌مانی و ارزهای دیجیتال کدام‌ها می‌باشند. اما برای این‌ که شما بتوانید در این بازار عاقلانه‌تر عمل کنید و راحت‌تر به خرید و فروش پرفکت ‌مانی بپردازید، بهتر است که در رابطه با تفاوت‌های اصلی و بنیادی این دو ارز رایج بیشتر بدانید. بیایید با هم در ادامه به ‌صورت دقیق و تخصصی تفاوت‌های هر کدام از این واسطه‌های مالی را با هم بررسی کنیم تا متوجه شویم که استفاده از هر کدام از آن‌ها در چه شرایطی عاقلانه‌تر و مناسب‌تر می‌باشد. 

 

ارزش ذاتی 

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های میان ارزهای دیجیتال و پرفکت ‌مانی و زیرمجموعه‌هایش برای مثال ووچر پرفکت ‌مانی، شامل ارزش ذاتی می‌شود. اجازه دهید با یک مثال برای شما توضیح دهیم‌‌. بیتکوین به‌ عنوان یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال در سراسر جهان شناخته می‌شود. بیتکوین نیز می‌تواند درست مانند ارزهایی مثل دلار و یورو مورد استفاده قرار بگیرد و یک ارز رایج قابل استفاده است. در کنار این موضوع، بیتکوین به ‌عنوان یک ارز نوسان دار نیز شناخته می‌شود که می‌تواند به واسطه فاکتورهای جهانی، گران‌تر یا ارزان‌تر شود. برای مثال اگر تقاضا برای خرید بیتکوین بالا برود، ارزش مادی این ارز دیجیتال نیز افزایش پیدا می‌کند. دقیقاً به‌ همین دلیل است که شما می‌توانید از ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌ گذاری و بیشتر کردن سرمایه خود بهره ببرید.

اما پرفکت ‌مانی و زیرمجموعه‌های آن برای مثال با ووچر پرفکت ‌مانی اصلاً این ‌گونه نیستند. اصلا ماهیت پرفکت ‌مانی این نیست که بخواهد ارزشش را بیشتر کند یا با بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال رقابت کند. پرفکت ‌مانی تنها به ‌عنوان یک واسطه مالی شناخته می‌شود که می‌تواند به شما کمک کند سرمایه‌ی خودتان را به ارز‌های متفاوتی تبدیل کنید. برای مثال، سرمایه خود را از ریال به دلار تبدیل کنید و از این طریق راحت‌تر تراکنش‌های مالی خودتان را به انجام برسانید.

 

بازار هدف 

 از دیگر تفاوت‌های پرفکت ‌مانی و ارزهای دیجیتال ما می‌توانیم به تفاوت بازار هدف اشاره کنیم. شما می‌توانید با خرید ووچر پرفکت ‌مانی در بازارهای جهانی معاملات مد نظر خودتان را انجام دهید و از طریق خرید و فروش ارزهای کلاسیک، به هدف خود دست پیدا کنید. اما ارزهای دیجیتال اصلاً این ‌گونه نیستند.

خرید پرفکت ‌مانی، در واقع به ‌عنوان یک راه‌حل برای برطرف کردن مشکلات ارتباطی بین افراد شناخته می‌شود که در نقاط متفاوتی از جهان با هم ارتباط دارند. علاوه ‌بر این موضوع، معمولاً برای خرید و فروش، پرفکت ‌مانی ارز مناسب‌تر و بهتری است. اگر شما به ‌دنبال عدم تجربه نوسان‌ها و بالا پایین رفتن قیمت‌ها هستید، می‌توانید با پرفکت ‌مانی خیال خود را از این بابت راحت کنید.اما ارزهای دیجیتال بیشتر در زمینه تجارت در بازارهای فعال در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع می‌توان گفت که ارزهای دیجیتال دنیای خاص و کاملاً جداگانه‌ای از سایر بازارها دارند و با اهداف گوناگون و متفاوتی خریداری می‌شوند. البته شما می‌توانید از ارزهای دیجیتال نیز درست مانند پرفکت ‌مانی برای خرید و فروش استفاده کنید.

 

تحت ریسک بودن 

ارزهای دیجیتال در بازاری پر از ریسک وجود دارند. اما روند خرید و فروش پرفکت ‌مانی کاملاً از این از ریسک مبراست. شما با خرید پرفکت ‌مانی، در واقع پول ثابت خودتان را به نوعی پول ثابت دیگر تبدیل می‌کنید و از این طریق پذیرای هیچ ریسکی نمی‌شوید. اما ارزهای دیجیتال این‌ گونه نیستند. بسیاری از ارزهای دیجیتال ممکن است که به برخی ارزهای رایج جهانی وابسته باشند یا کلا به ‌صورت مستقل فعالیت کنند. اما همان‌طور که پیش‌تر نیز برای شما گفتیم، عوامل و فاکتورهای گوناگونی وجود دارند که می‌توانند تاثیر زیادی روی قیمت این ارزهای دیجیتال داشته باشند و در این زمینه باعث ایجاد نوسان شوند. همین فاکتور و عامل باعث شده تا در بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از افراد سرمایه خودشان را از دست بدهند و برخی دیگر سرمایه خودشان را چند برابر کنند. 

 

حجم معاملات 

در بازار خرید و فروش پرفکت ‌مانی، حجم معاملات  در مقیاس جهانی هر چقدر هم که زیاد باشد، هیچ‌گاه حتی به حجم معاملات ارز دیجیتال نزدیک هم نخواهد شد. پس ‌از دیگر تفاوت‌های ارزهای دیجیتال و پرفکت ‌مانی ما می‌توانیم حجم معاملات اشاره کنیم. به واسطه پرطرف‌دار بودن روند خرید و فروش انواع متفاوت ارزهای دیجیتال و وجود تعداد بی‌شماری از این ارزها، قاعدتاً بازار خرید و فروش و تعداد تراکنش هایی که در بازار ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد قابل‌ مقایسه با تعداد تراکنش‌ها در بازار مربوط به پرفکت ‌مانی نیست.

 

به خرید پرفکت ‌مانی بپردازیم یا به سراغ ارزهای دیجیتال برویم؟

حال که در رابطه با تفاوت‌های ارزهای دیجیتال و پرفکت ‌مانی صحبت کردیم، شاید شما بین خرید پرفکت ‌مانی یا خرید ارزهای دیجیتال دودل شده باشید. به این نکته توجه داشته باشید که شما تماماً باید با توجه به هدف خود، به سراغ خرید پرفکت ‌مانی بروید یا ارز دیجیتال تهیه کنید. برای مثال اگر می‌خواهید در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنید و سرمایه‌گذاری داشته باشید، ارزهای دیجیتال برای شما گزینه‌ی عاقلانه‌تری هستند. اما اگر می‌خواهید در بازارهای سرمایه‌ گذاری شرکت کنید، به معاملات سهام ها بپردازید، ارزهای کلاسیک بخرید یا حتی به‌ صورت خرد از سایت‌های خارجی خریدهایی را انجام دهید، قاعدتاً باید پرفکت ‌مانی تهیه کنید. پس بهتر است که از قبل به‌ طور کامل زمینه فعالیت خودتان را مشخص کنید و بر اساس این زمینه فعالیت تعیین کنید که پرفکت ‌مانی برای شما و هدف شما گزینه‌ی مناسب‌تری است یا بهتر است به سراغ ارزهای دیجیتال بروید.

 

صرافی معتبر برای خرید پرفکت مانی

شناخت تفاوت بین پرفکت ‌مانی یا ارزهای دیجیتال به شما کمک می‌کند تا خریدی عاقلانه داشته باشید. فرقی نمی‌کند که شما به ‌دنبال خرید و فروش پرفکت ‌مانی هستید یا می‌خواهید که از طریق خرید و فروش ارزهای دیجیتال سرمایه خود را بیشتر کنید، به ‌هر حال هر چه شما اطلاعات بیشتری در رابطه با بازارهای مالی پرطرف‌دار در دنیای امروز داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید در این بازارها فعالیت کنید.

اگر به ‌دنبال  خرید و فروش پرفکت ‌مانی هستید و می‌خواهید که از طریق یک بستر شناخته ‌شده این کار را انجام دهید، می‌توانید با مراجعه به سایت پرفکت فا از خدماتی که در این زمینه ارائه می‌شود نهایت استفاده را ببرید. پرفکت فا یک خدمات دهنده شناخته ‌شده و معتبر است که می‌تواند در زمینه خرید و فروش پرفکت ‌مانی به ‌طور کامل نیاز شما را برطرف سازد. به واسطه وجود تحریم‌ها در ایران، تنها راه واسطه‌ی ما با خارج از کشور همین پرفکت ‌مانی است‌. پس اگر می‌خواهید از سایت‌های خارجی خرید کنید یا معاملاتی را انجام دهید، می‌توانید با خرید پرفکت ‌مانی به هدف خود برسید.